Ceny e-rowerów

Ponieważ rynek rowerów elektrycznych istnieje już od dobrych kilkunastu lat, pojawiła się na nim naprawdę duża liczba graczy. Spotkać można marki pochodzące z Japonii, Stanów Zjednoczonych, Holandii oraz nawet Polski. Jeżeli dodamy, że każdy z producentów tworzy co najmniej kilka modeli, okazuje się, że wybór może być naprawdę szeroki. Najczęściej zatem kryterium wyboru staje się cena pojazdu.

Rynek elektro-rowerów otwierają proste modele, których ceny kształtują się na poziomie nieco ponad dwóch tysięcy złotych. Z każdą dołożoną złotówką e-rower staje się bardziej zaawansowany. Nowoczesne i dobrze wyposażone pojazdy mogą uszczuplić portfel kupującego nawet o kilkanaście tysięcy złotych.

Oczywiście pisząc o wyposażeniu nie mamy na myśli opcji znanych z samochodów osobowych. W przypadku rowerów elektrycznych termin ten oznacza chociażby jakość materiałów. Im droższy będzie pojazd, tym lżejsza okaże się jego rama oraz tym wygodniejsze będzie siodełko. Ponadto na cenę wpływ ma także rodzaj zastosowanej baterii. Modele tanie będą w stanie pokonać 40 kilometrów, podczas gdy wersje topowe bez problemu przejadą nawet 140 km. Nie bez znaczenia pozostaje także marka, czy design pojazdu. Rowery renomowanych producentów posiadające ramę w stylu retro mogą się okazać nawet kilka razy droższe, niż produkty sprzedawane przez małe, niszowe firmy.

Być może na pierwszy rzut oka cena zaczynająca się od dwóch tysięcy złotych wydaje się być wygórowana. Zastanówcie się jednak nad funkcjonalnością i oszczędnością elektro-roweru. Koszt przejechania stu kilometrów może wynieść od złotówki do trzech złotych. Tym samym deklasowane są takie środki transportu, jak samochód, czy nawet komunikacja miejska. Nie wspominamy już nawet o fakcie, że e-rower nie stoi w korkach. Dzięki zwartej konstrukcji można przejechać między samochodami i tym samym bardzo szybko dotrzeć do wyznaczonego celu.